AWCCA-50N50H40-C02-B
DigiKeys varenummer
535-12505-ND
Producenter
Producentens varenummer
AWCCA-50N50H40-C02-B
Beskrivelse
RX TX 1 COIL 1 LAYER 6.3UH 11.1A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 spole, 1 lag 6,3µH Trådløse ladespoler Modtager, Sender 19mOhm
Tolerance
±10%
DC-modstand (DCR)
19mOhm
Serie
Q @ frek.
72 @ 100kHz
Strømklassificering (AMPS)
11,1A
Strøm - Mætning (Isat)
40A
Frekvens - Selvresonans
5,7MHz
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Induktans
6,3µH
Størrelse/dimension
1,96" L x 1,96" B x 0,15" H (50,0mm x 50,0mm x 4,0mm)