AWCCA-50N50H40-C01-B
DigiKeys varenummer
535-12504-ND
Producenter
Producentens varenummer
AWCCA-50N50H40-C01-B
Beskrivelse
RX TX 1 COIL 1 LAYER 24UH 5.7A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 spole, 1 lag 24µH Trådløse ladespoler Modtager, Sender 72mOhm
Tolerance
±10%
DC-modstand (DCR)
72mOhm
Serie
Q @ frek.
165 @ 100kHz
Strømklassificering (AMPS)
5,7A
Strøm - Mætning (Isat)
27A
Frekvens - Selvresonans
2,9MHz
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Induktans
24µH
Størrelse/dimension
1,96" L x 1,96" B x 0,15" H (50,0mm x 50,0mm x 4,0mm)