ATFC-0402HQ-1N3B-T
DigiKeys varenummer
535-12333-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12333-1-ND - Afskåret tape (CT)
535-12333-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ATFC-0402HQ-1N3B-T
Beskrivelse
FIXED IND 1.3NH 730MA 120 MOHM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.3 nH Uskærmet Tyndfilm Induktor 730 mA 120mOhm maks. 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATFC-0402HQ-1N3B-T Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
120mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
16 @ 500MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
7GHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
500 MHz
Type
Tyndfilm
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,1nH
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,015" (0,37mm)