ASPIAIG-Q8080-100M-T
DigiKeys varenummer
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TCT-ND - Afskåret tape (CT)
535-ASPIAIG-Q8080-100M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ASPIAIG-Q8080-100M-T
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 8.7A 22.9 MOHM
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 8.7 A 22,9mOhm maks. Ikke-standard
EDA/CAD-modeller
ASPIAIG-Q8080-100M-T Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
10A
DC-modstand (DCR)
22,9mOhm maks.
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,350" L x 0,335" B (8,90mm x 8,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)