AOTA-B252012Q1R0MT
DigiKeys varenummer
535-AOTA-B252012Q1R0MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOTA-B252012Q1R0MTCT-ND - Afskåret tape (CT)
535-AOTA-B252012Q1R0MTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AOTA-B252012Q1R0MT
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 3.7A 41 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 3.7 A 41mOhm maks. 1008 (2520 metrisk)
DC-modstand (DCR)
41mOhm maks.
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Pakke/hus
1008 (2520 metrisk)
Tolerance
±20%
Leverandørs enhedspakning
1008
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,098" L x 0,079" B (2,50mm x 2,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
4,4A
Højde - Monteret (maks.)
0,047" (1,20mm)