AOTA-B201612Q1R0MT
DigiKeys varenummer
535-AOTA-B201612Q1R0MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOTA-B201612Q1R0MTCT-ND - Afskåret tape (CT)
535-AOTA-B201612Q1R0MTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AOTA-B201612Q1R0MT
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 3.2A 45 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 3.2 A 45mOhm maks. 0806 (2016 metrisk)
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
45mOhm maks.
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Type
Formstøbt
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
0806 (2016 metrisk)
Tolerance
±20%
Leverandørs enhedspakning
0806
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,063" B (2,00mm x 1,60mm)
Strøm - Mætning (Isat)
3,3A
Højde - Monteret (maks.)
0,047" (1,20mm)