AOTA-B201608S2R2MT
DigiKeys varenummer
535-AOTA-B201608S2R2MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOTA-B201608S2R2MTCT-ND - Afskåret tape (CT)
535-AOTA-B201608S2R2MTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AOTA-B201608S2R2MT
Beskrivelse
FIXED IND 2.2UH 1.8A 148 MOHM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 1.8 A 148mOhm maks. 0806 (2016 metrisk)
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
148mOhm maks.
Serie
Frekvens - Selvresonans
40MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Type
Formstøbt
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
0806 (2016 metrisk)
Tolerance
±20%
Leverandørs enhedspakning
0806
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,063" B (2,00mm x 1,60mm)
Strøm - Mætning (Isat)
2,3A
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)