AMELH5020S-1R0MT
DigiKeys varenummer
535-AMELH5020S-1R0MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMELH5020S-1R0MTCT-ND - Afskåret tape (CT)
535-AMELH5020S-1R0MTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AMELH5020S-1R0MT
Beskrivelse
FIXED IND 1 UH 16A 8.7MOHM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 15 A 8,7mOhm maks. Ikke-standard
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
Mfr
Strøm - Mætning (Isat)
16A
Serie
Afskærmning
Afskærmet
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
DC-modstand (DCR)
8,7mOhm maks.
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Formstøbt
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
Ikke-standard
Induktans
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,209" B (5,50mm x 5,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)