AMCA31-2R450G-S1F-T3
DigiKeys varenummer
535-14095-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14095-1-ND - Afskåret tape (CT)
535-14095-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AMCA31-2R450G-S1F-T3
Beskrivelse
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2,45GHz Bluetooth, IoT, ISM, M2M, Wi-Fi, ZigBee™ Chip RF-antenner 2,4GHz – 2,5GHz 2,3dBi Loddemetal Overflademontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AMCA31-2R450G-S1F-T3 Modeller
Kategori
Antennetype
Chip
Producenter
Abracon LLC
Antal bånd
1
Serie
Gain
2,3dBi
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effekt - Maks.
3 W
Varestatus
Aktiv
Terminering
Loddemetal
RF-familie/standard
Bluetooth, Generel ISM, Wi-fi
Monteringstype
Overflademontering
Frekvensgruppe
UHF (2GHz – 3GHz)
Højde (maks.)
0,047" (1,20mm)
Frekvens (center/bånd)
2,45GHz
Applikationer
Bluetooth, IoT, ISM, M2M, Wi-Fi, ZigBee™
Frekvensområde
2,4GHz – 2,5GHz