AIML-0603-1R0K-T
DigiKeys varenummer
535-11591-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11591-1-ND - Afskåret tape (CT)
535-11591-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AIML-0603-1R0K-T
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 25MA 600 MOHM SMD
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Flerlag Induktor 25 mA 600mOhm maks. 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
AIML-0603-1R0K-T Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
600mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
35 @ 10MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
125MHz
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
10 MHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,037" (0,95mm)