AIML-0603-150K-T
DigiKeys varenummer
535-11589-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11589-1-ND - Afskåret tape (CT)
535-11589-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AIML-0603-150K-T
Beskrivelse
FIXED IND 15UH 1MA 1.7 OHM SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 µH Afskærmet Flerlag Induktor 1 mA 1,7Ohm maks. 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AIML-0603-150K-T Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
1,7Ohm maks.
Mfr
Q @ frek.
20 @ 1MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
20MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
1 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,037" (0,95mm)