ADCR-S03R0SA605QB
DigiKeys varenummer
535-ADCR-S03R0SA605QB-ND
Producenter
Producentens varenummer
ADCR-S03R0SA605QB
Beskrivelse
CAPACITOR 6F 3V TH
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6 F (EDLC) superkondensatorerr 3 V Radial, Dåse 75mOhm
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
75mOhm
Emballage
Pose
Pakke/hus
Radial, Dåse
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
6 F
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
3 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C