ADCN-S03R0SA107Q
DigiKeys varenummer
535-ADCN-S03R0SA107Q-ND
Producenter
Producentens varenummer
ADCN-S03R0SA107Q
Beskrivelse
CAP 100F 3V THROUGH HOLE
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 F (EDLC) superkondensatorerr 3 V Radial, Dåse 11,2mOhm
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
11,2mOhm
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
100 F
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
1,890" (48,00mm)
Spænding - Nominel
3 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C