ADCM-S05R5SA473WB
DigiKeys varenummer
535-ADCM-S05R5SA473WB-ND
Producenter
Producentens varenummer
ADCM-S05R5SA473WB
Beskrivelse
CAPACITOR 0.047F 5.5V TH
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 mF (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Radial 2,1Ohm @ 1kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,1Ohm @ 1kHz
Producenter
Abracon LLC
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,268" (6,80mm)
Kapacitans
47 mF
Størrelse/dimension
0,413" L x 0,217" B (10,50mm x 5,50mm)
Tolerance
0% , 40%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-40°C – 70°C