S-T111B31MC-OGQTFU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-T111B31MC-OGQTFU
DigiKeys varenummer
S-T111B31MC-OGQTFU-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-T111B31MC-OGQTFU
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 µA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
90 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
80dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3,1V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,26V @ 100mA