S-L2980A25MC-TF-U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-L2980A25MC-TF-U
DigiKeys varenummer
1662-2091-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-L2980A25MC-TF-U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 µA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
140 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Input (maks.)
10V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,2V @ 50mA