S-85S1AB28-I6T1U
DigiKeys varenummer
1662-S-85S1AB28-I6T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
1662-S-85S1AB28-I6T1UCT-ND - Afskåret tape (CT)
1662-S-85S1AB28-I6T1UDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
S-85S1AB28-I6T1U
Beskrivelse
IC REG BUCK 2.8V 200MA SNT-6A
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 2,8V 1 Output 200mA 6-SMD, flade ledere
Kategori
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Serie
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Switching
1MHz
Varestatus
Aktiv
Synkron ensretter
Ja
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Outputkonfiguration
Positiv
Monteringstype
Overflademontering
Topologi
Pakke/hus
Udgangstype
Leverandørs enhedspakning
SNT-6A
Antal output
1
Grundlæggende varenummer
Spænding - Input (min.)
2,2V