S-818A33AMC-BGNT2G
DigiKeys varenummer
S-818A33AMC-BGNT2G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-818A33AMC-BGNT2G
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA SOT-23-5
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
500 nA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
40 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
45dB (100Hz)
Varestatus
Ikke til nye design
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Input (maks.)
10V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,44V @ 60mA