S-812C35BMC-C4PT2U
DigiKeys varenummer
1662-1951-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-1951-1-ND - Afskåret tape (CT)
1662-1951-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
S-812C35BMC-C4PT2U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.5V 50MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 50mA SOT-23-5
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
500 nA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
1.8 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Input (maks.)
16V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spænding - Output (min./fast)
3,5V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,35V @ 10mA