S-19243C18A-E6T1U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA 6-HSOP
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
S-19243C18A-E6T1U
DigiKeys varenummer
1662-S-19243C18A-E6T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-19243C18A-E6T1U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6-HSOP
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
150 µA
Serie
PSRR
55dB (1kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Styringsfunktioner
Aktivér, Blød start
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
10V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Pakke/hus
6-SOIC variation (0,154", 3,90mm bredde), 4 ledere + 2 lameller
Spændingsdropout (maks.)
1V @ 200mA