S-13R1F21-M5T1U3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13R1F21-M5T1U3
DigiKeys varenummer
S-13R1F21-M5T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-13R1F21-M5T1U3
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PSRR
70dB (1kHz)
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
2,1V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,28V @ 100mA