S-13A1F28-E6T1U3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A 6-HSOP
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13A1F28-E6T1U3
DigiKeys varenummer
S-13A1F28-E6T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-13A1F28-E6T1U3
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.8V 1A 6-HSOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 µA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
90 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
65dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Startstrømstødsgrænse, Overstrøm, Termisk nedlukning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
6-SOIC variation (0,154", 3,90mm bredde), 4 ledere + 2 lameller
Spænding - Output (min./fast)
2,8V
Leverandørs enhedspakning
6-HSOP
Spændingsdropout (maks.)
0,1V @ 300mA