S-1206B44-U3T1U
DigiKeys varenummer
S-1206B44-U3T1U-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1206B44-U3T1U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 4.4V 250MA SOT89-3
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-89-3
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,23V @ 100mA
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 µA
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Pakke/hus
TO-243AA
Leverandørs enhedspakning
SOT-89-3
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
4,4V