S-1167B49-I6T2U
DigiKeys varenummer
S-1167B49-I6T2U-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1167B49-I6T2U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 4.9V 150MA SNT-6A
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SNT-6A
PSRR
65dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
6-SMD, flade ledere
Spænding - Output (min./fast)
4,9V
Leverandørs enhedspakning
SNT-6A
Spændingsdropout (maks.)
0,21V @ 100mA