S-1167B27-I6T2G det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SNT-6A
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1167B27-I6T2G
DigiKeys varenummer
S-1167B27-I6T2G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1167B27-I6T2G
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SNT-6A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
900 nA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
16 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Varestatus
Forældet
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
6-SMD, flade ledere
Spænding - Output (min./fast)
2,7V
Leverandørs enhedspakning
SNT-6A
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 100mA