S-1132B16-U5T1G kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
ABLIC Inc.
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA SOT-89-5
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1132B16-U5T1G
DigiKeys varenummer
S-1132B16-U5T1G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1132B16-U5T1G
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.6V 300MA SOT89-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 µA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
40 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Varestatus
Ikke til nye design
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
SOT-89-5/6
Spænding - Output (min./fast)
1,6V
Leverandørs enhedspakning
SOT-89-5
Spændingsdropout (maks.)
0,58V @ 100mA