S-1122B28MC-L8NTFU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1122B28MC-L8NTFU
DigiKeys varenummer
S-1122B28MC-L8NTFU-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1122B28MC-L8NTFU
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PSRR
80dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Spænding - Output (min./fast)
2,8V
Spændingsdropout (maks.)
0,26V @ 100mA