S-1111B47MC-NZGTFG
DigiKeys varenummer
S-1111B47MC-NZGTFG-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
S-1111B47MC-NZGTFG
Beskrivelse
IC REG LINEAR 4.7V 150MA SOT23-5
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 µA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
65 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Varestatus
Forældet
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
4,7V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,26V @ 100mA