PRM48BH480T200A00 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vicor Corporation
På lager: 114
Datablad
Forregulatormodul DC-DC-omformere 1 Output 48V 4,17A 38V - 55V Indgang
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PRM48BH480T200A00
DigiKeys varenummer
1102-1156-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRM48BH480T200A00
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 48V 200W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Output (maks.)
4,17A
Mfr
Effekt (Watt)
200 W
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Rør
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, UVLO
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Forregulatormodul
Effektivitet
96,9%
Antal output
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (min.)
38V
Pakke/hus
Modul
Spænding - Input (maks.)
55V
Størrelse/dimension
0,87" L x 0,65" B x 0,26" H (22,0mm x 16,5mm x 6,7mm)