PRM48BF480T500A00
DigiKeys varenummer
1102-1650-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRM48BF480T500A00
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 48V 500W
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Forregulatormodul DC-DC-omformere 1 Output 48V 10,42A 38V - 55V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
10,42A
Mfr
Effekt (Watt)
500 W
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Type
Forregulatormodul
Effektivitet
97,8%
Antal output
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (min.)
38V
Pakke/hus
Modul
Spænding - Input (maks.)
55V
Størrelse/dimension
1,28" L x 0,87" B x 0,26" H (32,5mm x 22,0mm x 6,7mm)