HCPL-4200-000E
DigiKeys varenummer
516-1547-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
HCPL-4200-000E
Beskrivelse
OPTOISO 3.75KV RECEIVER 8DIP
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolator Strømsløjfemodtager 3750Vrms 1 kanal 8-DIP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HCPL-4200-000E Modeller
Kategori
Udbredningsforsinkelse tpLH/tpHL (maks.)
1,6µs, 1µs
Producenter
Broadcom Limited
Stignings-/faldtid (Typ)
55ns, 15ns
Emballage
Rør
Spænding - Forsyning
4,5V – 20V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Strømsløjfemodtager
Monteringstype
Hulmontering
Antal kanaler
1
Pakke/hus
8-DIP (0,300", 7,62mm)
Spænding - Isolering
3750Vrms
Leverandørs enhedspakning
8-DIP
Common Mode undertrykkelse transient (CMTI, min.)
1kV/µs
Godkendelsesagentur
CSA, UR
Inputtype
DC
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output / kanal
25mA