FH28D-28S-0.5SH(05)
DigiKeys varenummer
HFV228TR-ND - Tape & Reel (TR)
HFV228CT-ND - Afskåret tape (CT)
HFV228DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FH28D-28S-0.5SH(05)
Beskrivelse
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
28 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,020" (0,50mm) Overflademontering, Retvinklet
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FH28D-28S-0.5SH(05) Modeller
Kategori
Kabelendetype
Flad
Producenter
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Husmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP), Halogenfri
Varestatus
Aktiv
Aktuatorsmateriale
Flad flextype
FFC, FPC
Funktioner
Binding af loddetin, Zero Insertion Force (ZIF)
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Spændingsklassifikation
50V
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Bund
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner
28
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,020" (0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
0,5A
Terminering
Loddemetal
Hus, farve
Grå
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Aktuatorfarve
Sort
Højde over kort
0,100" (2,54mm)