EFM32TG222F32-QFP48 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Silicon Labs
På lager: 0
Datablad
ARM® Cortex®-M3 Tiny Gecko Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-TQFP (7x7)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EFM32TG222F32-QFP48
DigiKeys varenummer
914-1029-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
EFM32TG222F32-QFP48
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
RAM-størrelse
4K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,85V – 3,8V
Varestatus
Forældet
Datakonvertere
A/D 4x12b; D/A 1x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz