N3408-5302RB
DigiKeys varenummer
MHR16N-ND
Producenter
Producentens varenummer
N3408-5302RB
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 16POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 16 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
N3408-5302RB Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,240" (6,10mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,112" (2,84mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,340" (8,64mm)
Emballage
Bakke
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Polyester, Glasfyldt
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang, Monteringsflange
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1,75A