N2540-6V0C-RB-WG er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
3M
På lager: 206
Datablad
Tilslutnings-header Overflademontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
N2540-6V0C-RB-WG
DigiKeys varenummer
MSH40KTR-ND - Tape & Reel (TR)
MSH40KCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
N2540-6V0C-RB-WG
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
N2540-6V0C-RB-WG Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,243" (6,17mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,390" (9,91mm)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Glasfyldt
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang, Pick and Place
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1,75A