929705-09-36-I
DigiKeys varenummer
3M156858-36-ND
Producenter
Producentens varenummer
929705-09-36-I
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 36 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
929705-09-36-I Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,318" (8,08mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,145" (3,68mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,563" (14,30mm)
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Polyester, Glasfyldt
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Strømklassificering (AMPS)
2,5A