30314-6002HB det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
3M
På lager: 0
Datablad
Similar
3M
På lager: 7.043
Datablad
Direkte
Molex
Molex
På lager: 730
På lager: 237
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
På lager: 650
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
På lager: 650
Tilslutnings-header Hulmontering 14 positioner 0,100" (2,54mm)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
30314-6002HB
30314-6002HB
30314-6002HB
DigiKeys varenummer
30314-6002HB-ND
Producenter
Producentens varenummer
30314-6002HB
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
30314-6002HB Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,236" (6,00mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,110" (2,79mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,366" (9,30mm)
Emballage
Bulk
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Forældet
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Polyester, Glasfyldt
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1A