8997SQ-12(6)
DigiKeys varenummer
1067-8997SQ-12(6)-ND
Producenter
Producentens varenummer
8997SQ-12(6)
Beskrivelse
TAPE POLYIMIDE AMBER 1'X12"
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Højtemperaturpolyimid Tape Ledende silikone Selvklæbende Ravgul 12,00" (304,80mm) 1' X 12,00" (304,80mm) 1'
Kategori
Tykkelse - Rygmateriale, bærer
0,0010" (1,0 mils, 0,025mm)
Producenter
3M (TC)
Bredde
12,00" (304,80mm) 1'
Serie
Længde
12,00" (304,80mm) 1'
Emballage
Bulk
Farve
Ravgul
Varestatus
Aktiv
Temperaturområde
500°F (260°C)
Tapetype
Højtemperaturpolyimid
Holdbarhed start
Fremstillingsdato
Klæbemiddel
Ledende silikone
Holdbarhed
24 måneder
Support, bærer
Polyimid
Opbevarings-/kølingstemperatur
-140°F – 320°F (-60°C – 160°C)
Tykkelse
0,0022" (2,2 mils, 0,056mm)
Grundlæggende varenummer
Tykkelse - Selvklæbende
0,0012" (1,2 mils, 0,030mm)