IHDM-1008BC kantviklede induktorer til hulmontering
Billede af Vishays IHDM-1008BC kantviklede Induktorer til hulmonteringVishays IHDM-1008BC kantviklede induktorer til hulmontering giver en maksimal varmestrøm på 80 A og et induktansområde på 1,2 µH til 10 µH til højstrømsfiltre- og DC/DC-konverter energilagrings-applikationer op til 1 MHz. IHMD-1008BC-3A-serien tilbyder induktorer til bilindustrien, der har en stabil induktans og mætning med lavt strømtab og fremragende varmeafledning. IHMD-1008BC-30 er ideel til industrielle og militære applikationer. Både bilindustrien og industrien versioner af IHDM-1008BC kantviklede induktorer til hulmontering har kerneteknologi med pulveriseret jernlegering for lav tab og fremragende mætningsevne ved drift i temperaturområdet fra -40°C til +180°C.
Features
  • Kontinuerlig drift ved høje temperaturer op til +180 °C uden ældning