STGWA60V60DWFAG Automotive-grade gate field-stop IGBT'er
STMicroelectronics 'automotive-feltgrid for autotransport 600 V, 60 En meget højhastigheds-IGBT'er har en frihjulende SiC-diode
Funktioner
  • AEC-Q101 kvalificeret
  • Maksimal forbindelsestemperatur: TJ= 175 °C
  • VCE (sat) = 1,85 V (typ.) Ved IC = 60 A
  • Halefri skiftestrøm
  • Stram parameterfordeling
  • Lav termisk modstand
  • Positive VCE (sat) temperaturkoefficient
  • Siliciumkarbiddiode uden genopretningsopladning pakkes sammen i frihjulskonfiguration
STGWA60V60DWFAG 600 V IGBT V series