RACM30-K/277-serie af 30 W AC/DC-moduler med enkelt og dobbelt udgang
RECOMs moduler overholder de medicinske-, husholdnings- og industrielle sikkerhedsstandarder
Billede af RECOMs RACM30-K/277 serie 30 W AC/DC-modul med enkelt og dobbelt outputRECOMs RACM30-K/277 AC/DC-moduler giver et førende termisk effektivt strømudbytte på 9,2 W pr. tomme³ ved +60 °C stille luft til kontinuerlige belastninger på 30 W plus yderligere spidsbelastningskapacitet. Disse moduler fungerer i et temperaturområde på -40 °C til +90 °C, hvilket overholder sikkerhedsstandarderne for medicinske MOPP, husholdning, industri og måleapplikationer. RACM30-K/277 modulerne er klassificeret i sikkerhedsrapporter som en begrænset strømkilde (LPS) og OVC III til en driftshøjde på op til 5.000 m.
Graf over effektivitet
Billede af RECOMs RACM30-K-277 effektivitetsgraf (klik for at forstørre)
Reduktionsgraf
Billede af RECOMs RACM30-K-277 reduceringsgraf (klik for at forstørre)
Features
  • Effekt ved fuld belastning: -40 °C til +60 °C
  • Reduceret belastning: Op til +90 °C
  • OVC III op til 5.000 m og LPS
  • Industri-standard bentildeling [P12]
  • Opfylder EN55032 "B" i en PELV-konfiguration
  • Standarder for medicin, husholdning og industri
Applikationer
  • Hjemmeautomatisering
  • Fabriksautomation
  • Proceskontrol og måling
  • Smart-grid
  • Måling
  • IoT
  • Medicinsk hjemmepleje
  • Professionel klinisk brug
  • Livsstil
  • Industri 4.0
  • Smart-bygninger
RACM30-K/277 Series 30 W Single and Dual Output AC/DC Modules