CL10B223KB8NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 26.740
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 178.790
Datasheet
In Stock: 721
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
TDK
Murata Electronics
In Stock: 464
Walsin Technology Corporation
Knowles Syfer
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B223KB8NNND
DigiKey Part Number
CL10B223KB8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B223KB8NNND
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B223KB8NNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)