TPSD337M006P0045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 19
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 156
Similar
In Stock: 1.407
Similar
In Stock: 399
In Stock: 474
In Stock: 800
Vishay Sprague
330 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm
TPS Series
TPSD337M006P0045
DigiKey Part Number
TPSD337M006P0045-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD337M006P0045
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V