TPSD337M006R0045
DigiKey Part Number
478-4115-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4115-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4115-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD337M006R0045
Description
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm
EDA/CAD Models
TPSD337M006R0045 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V