T491D106M050AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.862
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 1.014
Datasheet
Similar
In Stock: 642
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 252
Direct
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
Upgrade
In Stock: 951
KYOCERA AVX
In Stock: 3
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm