C1210C107M8PACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 40.101
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 742
TDK
In Stock: 139
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
In Stock: 500
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Image for C1210C107M8PACTM is not available
C1210C107M8PACTM
DigiKey Part Number
399-C1210C107M8PACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C107M8PACTM
Description
100.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)