VJ0201A8R2DXACW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 17.753
Datasheet
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
VJ0201A8R2DXACW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201A8R2DXACW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201A8R2DXACW1BC
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201A8R2DXACW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)