KGM03ACG1H8R2DH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 25.825
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 17.753
Datasheet
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
KGM03ACG1H8R2DH
DigiKey Part Number
478-KGM03ACG1H8R2DHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03ACG1H8R2DH
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03ACG1H8R2DH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)