TZX4V3A-TAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
onsemi
In Stock: 7.927
Datasheet
Upgrade
onsemi
Similar
Microchip Technology
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Zener Diode 4.3 V 500 mW Through Hole DO-204AH (DO-35)
TZX4V3A-TAP
DigiKey Part Number
TZX4V3A-TAP-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZX4V3A-TAP
Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO204AH
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1.5 V