C4532X7R1H105K160KA
DigiKey Part Number
445-3913-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3913-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3913-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R1H105K160KA
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X7R1H105K160KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)